Je možné sa zabaviť aj bez alkoholu?

Každý sa chceme zabávať vo svojom voľnom čase. Ako sa zabávate vy? Chodíte na rôzne diskotéky so svojimi priateľmi, navštevujete bary, kaviarne alebo iné kluby poskytujúce zábavu? Na výber ich máte neúrekom. Čo takto vynechať pitie alkoholu alebo si ho doprajte len v malom množstve?

 

diskotéky

 

Alkohol a teenageri

Mnohí teenageri si nevedia predstaviť poriadnu zábavu bez vypitia alkoholu. Alkohol im dodáva energiu a odvahu, ktorú inak v sebe skrývajú. Nedávajú ju na povrch. Mnoho utiahnutých ľudí sa po vypití alkoholu nevie správať. Sú zrazu príliš odvážni a robia nepremyslené činy, ktoré potom ľutujú. Môžu mať pohlavný styk s dievčaťom na diskotéke, ktorá potom môže otehotnieť a vy sa neplánovane stanete otcom v príliš mladom veku. Pri opitosti neriešite ochranu pred počatím. Potom si lámete hlavu, že aký ste boli neopatrný a nepozorný. Dnešná mládež je veľmi odviazaná a nespútaná. Ak idú na diskotéku, poriadne si ju chcú aj vychutnať a užiť naplno. Mnohí prichádzajú domov až v skorých  ranných hodinách. Prespia potom aj celý deň. Točí sa im hlava, chce sa im vracať a bolí ich žalúdok. Tieto stavy sú úplne bežné po vypití veľkého množstva alkoholu.

 

nealkoholický drink

 

Zabaviť sa dá aj bez alkoholu

Neverili by ste, ale poriadne sa zabaviť je možné aj bez vypitia alkoholu. Niektorí si dajú jeden slabý drink alebo kokteil, ktorý im zabezpečí dobrú náladu a potom už ďalej nepijú alkoholické nápoje. Používajú svoj rozum a vedia, kedy je najlepšie s alkoholom prestať. Takíto ľudia si už odžili svoje mladé časy na nespútaných diskotékach. Vedia, čo všetko im požitie alkoholu môže spôsobiť a snažia sa vyvarovať akémukoľvek neprimeranému správaniu, ktoré by mohlo u nich nastať. Stali sa z nich zodpovední ľudia. Zatancovať si môžu aj bez alkoholu. S kamarátmi vyraziť si taktiež. Tak na čo by k tomu potrebovali alkohol?