Klasiky pre automobilových fajnšmekrov

Kto by nemal rád pekné autá. A najmä keď sa jedná o retro kúsky, ktoré možno už sú staré, ale na ceste rozhodne otáčajú hlavy viac, ako väčšina tých moderných. Pripomeňte si top tri káry z druhej polovice minulého storočia,  z ktorých priam srší nostalgia.chevrolet.png
1. 1957 Chevrolet Bel-Air
Ako prvý za spomenutie stojí kúsok dodnes známej značky. Ako súčasť marketingovej kampane ,, See the USA in your Chevrolet“ (Obzrite si USA z vášho Chevroletu) ho spoločnosť Chevrolet predstavila v septembri 1956 ako model pre nasledujúci rok.
Bel Air je dvojdverový kombi. Je vyhľadávaným a obľúbeným klasickým autom. Zberatelia sa ho často snažia dostať do čo najpôvodnejšieho stavu, s minimálnymi zmenami. Obraz vozidla ste možno neraz zahliadli v hračkách, grafike, či filmoch. Chevy 57 je, ako všetci vieme, auto ikona.
 
2. 1969 Boss „Šéf“  429 Mustang
Ford predstavil dva modely, jeden predávaný v roku 69 a druhý v roku 70. Pôvodne bol exteriér dostupný v piatich farbách a interiér iba v jednej – čiernej. Neskorší model bol prístupný aj v iných odtieňoch, ale nepredával sa tak dobre ako originál.
Čo je na tejto mašinke jedinečné, je jej motor. Vzhľadom na to, že je obrovský,  konštrukcia kapoty je rozdielna od iných áut. Je to najväčšia kapota, aká bola kedy továrensky vyrobená. A to zároveň znamená, že pre málo miesta nie je dostupná klimatizácia. Perfektné na rýchle jazdy so zrolovanými oknami.mustang.jpg
 
3. 1959 Cadillac DeVille
A na záver slávny Cadillac. Konkrétne prvá generácia série DeVille, ktorej názov pochádza z francúzštiny a dá sa preložiť ako „z mesta“. Každý mal na zadných blatníkoch menovku. Pripomíname si ho najmä pre jeho osobitné ostré chvosty, s dvoma svetlami, na zadnej časti automobilu. Tento futuristický prvok bol jednoznačným lákadlom. Hneď v prvom roku ich bolo predaných viac ako 53 000, čo predstavuje cca 37% všetkých predaných Cadillacov.
 
Existujú ďalšie stovky krásnych áut, ktoré sú hodné titulu najexkluzívnejšie. Všetky sú jedinečné v iných oblastiach, tak ako každý z nás má svoje vlastné preferencie. V tejto trojici by si však hocikto mal nájsť aspoň jedného favorita. Tak ktorý je ten váš?

Podobné príspevky