Nerezové zábradlie do dvojgeneračného domu

Dvojgeneračné domy sa dnes tešia veľkej obľube z niekoľkých dôvodov. Predovšetkým ste celá rodina pohromade, a to je výhodné, pretože sa môžete častejšie navštevovať, a pritom máte každá jednotlivá rodina svoje potrebné súkromie. Keď potrebujete postrážiť deti, rodičia pomôžu, a keď oni zas potrebujú vypomáhať s údržbou domu, chopíte sa práce a nebude to pre vás žiadny problém. Výhodné je to aj kvôli úsporám za vykurovanie objektu, kvôli starostlivosti o záhradu, av dome je väčšinou niekto prítomný, čo neláka žiadnych zlodejov k nejakej nekalej činnosti.

nerezové zábradlie

Ak staviate alebo renovujete dvojgeneračný objekt, musíte sa tiež zamerať na výstavbu schodiska. To sa dá realizovať dvoma spôsobmi, buď povedie vonkajšou stranou mimo domu, napríklad v podobe točitých schodov alebo lomeného schodiska, alebo povedie vnútrom, tiež napríklad ako lomené. Otázkou potom zostáva, aké zvoliť k schodisku zábradlia.

nerezová oceľ

Drevo verzus kov verzus sklo – čo sa týka zábradlia, väčšinou ho riešime ako výrobky z nerezovej ocele či z tvrdeného skla, avšak pokiaľ sú schody drevené, je vhodnejšie prispôsobiť sa zábradliam drevenému masívu. Pri drevenom schodisku sa dá ale tiež využiť tvrdené sklo alebo nerezová oceľ, kombinácia týchto materiálov vyzerajú dobre.

Nerezová oceľ je nadčasová – nadčasovosť nerezu je známa už mnoho rokov, a že tieto výrobky obvykle prežijú svojich tvorcov, to už bohužiaľ patrí ku koloritu života na tejto planéte. Každopádne si s jeho životnosťou nemusíte robiť žiadne starosti, skôr sa orientujte na otázku dizajnu a technického prevedenia, aby vám schodisko pripadalo pekné a zároveň praktické.

Údržba nerezu – nerezové zábradlia https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ nemusíte natierať ani impregnovať, postačí ju iba umývať saponátom od mastného prachu, a následne utrieť do sucha a rozleštiť papierovými obrúskami. Nič iné nerez nepotrebuje a bude potom robiť radosť celej vašej rodine aj vašim návštevám.

Podobné príspevky