Ako sa stať autorom

Rozmýšľali ste niekedy nad dráhou spisovateľa? Dnes je toľko nádherných tém k písaniu. Nemusíte písať iba odbornú literatúru, priestor majú aj romány, rozprávky či príbehy. V knižnej podobe vychádzajú aj niektoré kurzy, ktorých zhrnutie sa zmestí na stránky papiera.  Nejeden z nás v detstve sníval o tom, že bude písať knižky. Či už to boli zábavné príbehy a dobrodružstvá alebo básne. Dnes sa môže stať autorom prakticky každý, kto by chcel prispieť do sveta literatúry svojim dielom. Stačí sa pritom iba odhodlať, pustiť ho do sveta. Pozreli sme sa bližšie na to, ako sa v dnešnej dobe môžeme stať zarábajúcim spisovateľom.

Cestujete veľa? Napíšte o tom knihu!

Na výber sa nám ukázalo hneď viacero možností. Ako prvou bolo uverejnenie knihy v online priestore. Takzvané online knižné obchody otvárajú svoje brány začínajúcim autorom a bez vstupných poplatkov, ponúkajú možnosť predávať autorské diela na svojich stránkach. Rovnako predaju kníh online pomáhajú aj sociálne siete a rôzne skupiny na nich, kde reklama na danú knihu predstavuje jednoduchý systém bez zbytočných poplatkov. Nebojte sa preto na začiatok uverejniť svoje dielo v priestoroch internetu. Ak sa Vám bude dariť a získate si určitú čitateľskú základňu, je vyššia šanca, že po vašej knihe siahne aj niektoré z klasických vydavateľstiev.

spolupracujte s vydavateľstvom alebo na vlastnú päsť

Pri obhajovaní ceny svojej knihy sa môžete teda odraziť už o dokázateľné informácie a záujem. Nebojte sa teda a začnite písať. Pre porovnanie ale musíme povedať, že jedným z riešení je aj vydanie vlastnej knihy v súkromnom náklade. Úpravy, korektúru, grafiku a tlač teda budete musieť zvládnuť vo vlastnej réžii alebo si budete musieť zaplatiť odborníkov, ktorý Vám pomôžu. Odmenou bude pre Vás vyšší zisk ako pri predaji cez vydavateľstvo. A aj voľnejšia ruka pri celkovej úprave publikácie. Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, držíme palce pri tvorení a rovnako aj pri predaji vlastných autorských kníh. 

Podobné príspevky