Nebezpečenstvo alkoholu

Každý robíme chyby. V dospievajúcom veku mladiství skúšajú rôzne potreby dospelých. Chcú byť dospelými a práve pre to chodia na rôzne diskotéky, kde popíjajú alkohol. Chcú zažívať tú zábavu, ktorou si prejde každý mladiství. Je to však v poriadku? Už vo veľmi mladom veku ľudia začínajú piť alkohol. Niektorí mladiství to aj na diskotékach s alkoholom preháňajú, čo ich privádza do stavu opitosti. Viete tomu nejako zabrániť? K zabráneniu pitia alkoholu sa nevyhnete. Každý teenager si týmto obdobím musí len prejsť. Bude vedieť, kedy už má dosť alkoholu a pokiaľ siaha jeho hranica. Ak vypije ešte jeden pohárik alkoholu, môže prestať vnímať realitu. Síce sa bude zabávať, no na druhý deň si nebude nič pamätať.

pitie alkoholu

Tieto výstrelky za mladi už späť nevrátite. Ak vás alkohol pohltí, nie je cesty späť. Máte radi alkohol? Ak ho vypijete priveľa, nebudete sa vedieť ovládať. Častokrát vám bude zle, kde budete aj vracať alebo sa vám bude točiť celý svet. Nepoznám jediného teenagera, ktorý by neskončil po diskotéke v lepšom stave. Prečo teda rodičia púšťajú svojich teenagerov na rôzne diskotéky? Teenagerstvo je veľmi ťažké a zložité obdobie. Rodičia sú nútení, aby svojim deťom prispievali peniazmi. Dávajú im vreckové. A ich teenageri? Ako použijú tieto peniaze? Kúpia si alkohol. Je to bežný jav.

alkohol

Vyzerá to tak, ako by ich rodičia v pití alkoholu ešte aj podporovali. Len sám teenager musí zistiť, že vybrať sa na cestu životom s alkohol nebude správne riešenie. Alkoholové drinky sú veľmi drahé. Navyše je vám z nich zle. Tak, na čo pijete? Je to druh zábavy, ktorý si vychutnávajú mnohí mladí ľudia. Sú so svojimi rovesníkmim, ktorí tiež pijú alkohol. Chcú sa zapojiť do partie kamarátov a užívať si s nimi život a zábavu. Nie je to veľmi dobrým nápadom, ale to všetci zistia až v staršom veku. Navyše alkohol je veľmi drahý a tieto peniaze od rodičov by si mohli ušetriť na život po škole.

Podobné príspevky