Ojazdené alebo nové auto?

Kúpa nového auta alebo ojazdeného niekedy narobí neplechu vo vašej mysli. Rozmýšľali ste už nad kúpou nového auta?

Jednoznačne odporúčam kúpu nového auta pred ojazdeným. Áno, ojazdené sú lacnejšie, no prinášajú aj veľa opráv a investícií. Keď si kúpite ojazdené auto, musíte rátať s tým, že sa na ňom jazdilo. Má určite nejaké nedostatky, ktoré vám v autobazári nepovedia. Veľakrát sú to stočené kilometre, či havarovaný stav. Často nemá dané auto vôbec servisnú knižku alebo nebudete len druhý majiteľ. Každé jazdené auto sa časom omnoho viac kazí, ako to nové. Jazdené auto treba stále opravovať, chodiť po servisoch, vymieňať olej, meniť rozvody a staré zhnité trubky.

Pri novom aute presne viete, čo sa vám po čase na ňom pokazilo, čo ste dávali opravovať. Samozrejme prvé opravy prídu až po niekoľkých rokoch. A ten pocit nastúpiť do čisto nového voňavého auta je neskutočný.

auto

Pri výbere nového auta musíte vedieť, na čo vám auto bude slúžiť. Môžete si kúpiť rodinné auto na výlety, rodinné auto, ktoré budete využívať aj pracovne, alebo čisto pracovné auto. Pri aute kupovanom pre rodinu by som odporučila nové auto, avšak pri pracovnom aute vám bude stačiť aj ojazdené auto.

Každé auto má mať volant, ktorý sa vám dobre drží. Musíte mať dobrý výhľad z auta, musí mať letné a zimné pneumatiky, olejovú nádržku a iné nádržky. Vnútri musí byť pohodlné, čisté, nepotrhané, nezašpinené a hlavne nehavarované. Pri havarovanom aute, čo vám v autobazári samozrejme nepovedia, časom môže auto zle držať na ceste, čo ohrozuje vašu bezpečnosť. 

automobil

Auto na rodinné výlety musí byť absolútne v poriadku, čiže pravidelné servisy sú nutnosťou. Auto musí byť dostatočne veľké, aby ste sa na rodinný výlet mohli vydať aj s batožinou, s deťmi, poprípade s bicyklami, ktoré umiestnite buď vzadu za auto alebo hore na strechu auta. Vhodným riešením na uskladnenie batožiny je bag na streche auta. Do bagu uskladníte množstvo batožiny, takže sa v aute nebudete počas jazdy tískať. Ak radi cestujete na dlhšie cesty, určite vám spraví radosť držiak na nápoje v aute, tienidlá na oknách, rôzne odkladacie priehradky v aute a podobne.