Zábradlie nemusí byť len nudné

Kúpili ste novostavbu alebo prerábate starý dom po rodičoch. Ak riešite prerábanie toho starého určite pri poschodiach sa nevyhnete riešeniu otázky, ktorá sa týka zábradlia. Zvyčajne zvyknú byť zábradlia masívne drevené, prípadne kovové. Istotne nám dáte za pravdu, že oba tieto varianty zvyknú byť šikovnými lapačmi prachu. Nahľadiac na prach, tak svojou masívnosťou tienia priestor schodov a to, ak nemáte priestor „na rozdávanie“ a riešite každý ušetrený centimeter, zvykne byť veľkým serióznym problémom. Časy sa menia, doba ide na pred a aj naše ľudské zručnosti pokročili tak, že vám vieme ponúknuť zábradlie nie obyčajné, ale sklenené. Áno, čítate správne. Sklenené zábradlie pridá vašej domácnosti na modernosti, jedinečnosti a samozrejme to bude pôsobiť luxusne.

luxusné zábradlie

Sklenené zábradlia sú bezpečné a pevné, nemusíte sa obávať ich krehkosti. Upevniť takéto zábradlie môžete pomocou bodových úchytov alebo ďalším riešením môže byť upevnenie do hliníkového profilu. Ak si zvolíte variant, kedy hliníkový profil bude umiestnený v podlahe a sklo bude vychádzať akoby zo zeme, týmto prvkom nielen, že dosiahnete bezpečnosť pri schodoch, prípadne hore na poschodí, avšak docielite tým aj elegantné doladenie priestoru.

sklenené zábradlie

Ak je pre vás dôležité, aby zábradlie nezaberalo veľa miesta, určite je sklenené zábradlie pre vás vhodným typom. Hodí sa aj do tých menších priestorov, kde svojou priehľadnosťou nebráni prieniku svetla a teda priestor opticky presvetlí a pomocou presvetlenia dopomôže aj k väčšiemu dojmu priestrannosti.

Nemusíte sa báť o bezpečnosť. Sklenené zábradlie pre vás bude vhodným a najmä bezpečným doplnkom do vašej moderne zariadenej domácnosti, navyše bude dotvárať elegantný, luxusný dojem vášho obytného priestoru. Jeho jedinečnosť a štýlovosť sú nenahraditeľné a funkčnosť taktiež. Nechytá prach ako bežné klasické zábradlia a zaberá oveľa menej priestoru. Vaša domácnosť spolu so skleneným zábradlím nadobudne krásny moderný štýl.

Podobné príspevky