Ako si zabezpečiť budúcnosť?

Každý chce mať zabezpečenú svoju budúcnosť. V dnešnej dobe je ale problémom vyznať sa v rôznych možnostiach zábezpek. Aké máme teda možnosti? Žijeme v dobe ovplyvnenej niekoľkými krízami, pandémiami covidu a nestálosti v politickej  a teda aj ekonomickej situácii vo svete. Nečudo, že sa možnosťami zábezpeky do budúcna sa zaoberá a uvažuje čoraz viac ľudí. Netreba ale vešať hlavu a čakať na chmúrnu budúcnosť. Kto chce kam, pomôžme mu tam. Pomôžme si teda najlepšie ako vieme a ako je v našich aktuálnych možnostiach. Jedným zo spôsobov je uloženie peňazí v banke na sporiacom alebo termínovanom účte. Peniaze ukladáte postupne a každým rokom Vám na účet pribudne menšie percento z uloženej sumy.

Vaše peniaze pracujú kým Vy spíte

Ak ale vkladáte sumy menšie, zisk o niekoľko rokov nemusí byť závratná suma. Navyše ak si budete potrebovať peniaze alebo časť z nich ,,pred termínom,, môžete o nasporené úroky prísť. Ďalšou možnosťou je invesícia do majetku. Veď bývať sa bude stále. Musíte ale mať vyšší kapitál na investíciu. Rozhodne obstaranie nehnuteľnosti ktorú ,,nepotrebujete,, neriešte hypotékou. Ak je to možné snažíme sa zadlžovaniu predsa vyhýbať a nie do neho po hlave skákať. Možno ste si povedali, že neveríte nikomu a svoje úspory si poctivo pcháte doma ako sa hovorí – do ponožky. Len pozor aby ste o ňu neprišli. Stačí nevinná zmienka, ktorú môžu začuť tie nepravé uši a existuje nebezpečenstvo, že k Vám príde nepozvaná návšteva a bude po úsporách.

Kam vložíte svoje úspory?

Svoje peniaze môžete vložiť aj do dnes tak obľúbených investičných aplikácii a spoločností. Pri obchodovaní na burze treba myslieť na možné riziká, ktoré so sebou toto obchodovanie prináša. Po prečítaní jedného článku o investíciách nie ste okamžite odborník. Ceny akcií stúpajú a klesajú na základe ekonomickej krivky, politickej situácie, trhovej situácie a ďalších faktorov, ktoré sú skryté medzi riadkami. Rozhodne je to dobrý nápad ako zarobiť a zhodnotiť svoje peniaze. Ak však ale iba začínate, skúste sa najprv porozhliadnuť po konzervatívnejších druhoch investovania a pomaly sa priúčať meniacim sa trhom. Časom budete aj Vy vedieť predpovedať budúci vývoj a generovať zisky. Treba sa ale pustiť do učenia a nasadiť dávku trpezlivosti. 

Podobné príspevky