Matcha muffin

si ize:11pt;“>Matcha prášok je zelený čaj vyrobený mletím čajových lístkov, ktoré boli nejaký čas zakryté od priameho slnečného žiarenia. Tým sa z časti zmenila chuť čaju a znížila sa jeho horkosť, na druhej strane si zachoval všetky skvelé účinky zeleného čaju, do ktorého spadá. Okrem klasického čaju, ktorý sa z tohto prášku dá pripraviť máte aj plno iných možností ako tento čaj využiť. Môžete ho napríklad pridať do vášho ranného smoothie, kokteilu, pudingu či dokonca do koláčov. Neveríte? Vyskúšajte sami, že skvelý matche prášok sa jednoducho skvelo hodí aj do kuchyne.

matcha čaj

Pre mnoho svetoznámych kuchárov, je to už bežná ingrediencia do ich delikates. Matcha cheesecake alebo matcha cupecake, môžete už bežne ochutnať vo všetkých svetových metropolách. No a známy Matcha latte čaj vám hádam nemusíme ani predstavovať. Ale čo tak vychutnať si s takýmto nápojom aj matcha muffin alebo cupcake pri poobednom relaxe s vašou polovičkou. Nie len Matcha latte si môžete pripraviť sami doma. Jednoducho si môžete vyrobiť sami aj matcha mufin alebo cupcake. Matcha prášok môžete totižto použiť priamo do cesta na maffin, ale aj do krému na cupcake.

Náš tip na rýchle a jednoduché hrnčekové matcha muffiny:

2 a 1/2 hrnčeka (klasické 250 ml) múky

1/2 hrnčeka práškového cukru

1/2 hrnčeka oleja

1 hrnček mlieka

1 balíček prášku do pečiva

1 väčšie vajíčko

1 balíček vanilkového cukru

1 lyžička matcha čaj prášku

matcha latte

Na ozdobu môžete pridať kúsky čokolády

Najprv ručným mixérom rozmiešajte vajíčka s cukrom. Do tejto zmesi pridajte olej. Potom pridajte prášok do pečiva a matcha prášok a nakoniec pridávajte postupne múku a mlieko. Miešajte do kedy sa všetky ingrediencie nespoja a nevytvorí sa vám hladka zmes. Potom po lyžičke naplňte cestom 3/4košíčku. Pečte asi 10-15 minút na 180 stupňov, závisí od vašej rúry. Podľa chuti môžete do cesta pridať kúsky čokolády, ovocie a pod.

Prajeme vám dobrú chuť.

Podobné príspevky