Máte podozrenie na poškodené potrubie? Pomôže oprava kanalizácie.

Kanalizácia a odpadové potrubia sú citlivou oblasťou v akomkoľvek rodinnom dome, sídlisku, obchodných centrách, administratívnych budovách a v hociktorom inom areáli. Práve z toho dôvodu je dôležité dbať na to, aby bol neustále udržiavaný dobrý stav potrubí a do kanalizácie sa nesplachovali smeti a splašky, ktoré by mohli citlivé prostredie ohroziť. Rizikové faktory predstavujú hlavne odpadky, ktoré do kanalizácie vôbec nepatria a mali by byť vyhadzované do bežného odpadu, prípadne vytriedené do špeciálne na konkrétny druh odpadu určených miest a zberných nádob.

kanalizačná šachta

Hrozbu pre kanalizačné potrubia predstavujú najmä nedojedené zvyšky potravín, ktorých sa mnohé domácnosti zbavujú práve takým spôsobom, že ich často splachujú do toalety. Kým rizikové sú predovšetkým pevné kusy jedla, ktoré sa dokážu ľahko v potrubí zaseknúť, rovnako nebezpečné sú aj splašky polievok, omáčok a olejov. Takýmto spôsobom splachované pevné i tekuté zvyšky potravín sú najčastejšou príčinou, ktorá spôsobuje upchaté potrubie. Nie za každých okolností je však možné upchatie len tak jednoducho odstrániť s pomocou čistiacich metód, ako je napríklad rýchle a účinné krtkovanie, ale naopak niekedy https://www.csfd.cz/film/105926-niekedy-v-novembri/komentare/ je k tomu, aby bolo potrubie znovu priechodné, potrebné vykonať väčší zásah v podobe opravy kanalizácie, ktorá sa dnes dá realizovať vďaka moderným technikám aj bez nutnosti výkopových prác.

výkopové práce

Vrátane upchatia odpadového potrubia môže byť totiž to príčinou nesprávneho fungovania kanalizácie aj iný problém, ako napríklad prasklina, prevalená pôda, prerastajúce korene zo stromov alebo iný dôvod. Pri objavení i toho najmenšieho podozrenia na nejakú chybu je nevyhnutné konať čo najrýchlejšie a obrátiť sa pre istotu na odborníkov, ktorí potrubie a kanalizáciu preskúmajú a pomocou diagnostických metód dokážu miesto upchatia alebo prípadné poškodenie ľahko odhaliť.

Podobné príspevky